Servopřevodovky

Naše servopřevodovky vynikají dynamikou a precizností. Jsou robustní a pevné v krutu a mají kompaktní konstrukci. Nabízíme planetové a kuželové servopřevodovky s nízkou vůlí, které pokrývají rozsah krouticího momentu od 25 Nm do 3 000 Nm a používají se i v komplexních aplikacích pro řízení pohybu.

Co je servopřevodovka?

Co je servopřevodovka?
Servopřevodovky

Jako všechny převodovka slouží i servopřevodovky jako měniče krouticího momentu a otáček, a jsou proto hlavní součástí každého převodového servomotoru. Specifikum servopřevodovky: Díky své vysoké tuhosti v krutu, při současně velmi nízké až konstantní vůli v krutu, umožňuje extrémně vysoká zrychlení a vysoké krouticí momenty. Provozovatelé zařízení, jejichž aplikace vyžadují vysokou přesnost polohování, krátké pracovní takty, přesné otáčky, vysoké rychlosti zpracování a maximální dynamiku, se proto bez servopřevodovek neobejdou.

Jak fungují servopřevodovky?

Servopřevodovka snižuje otáčky motoru. V závislosti na uspořádání a způsobu působení jejího ozubení a převodových stupňů přenáší silový tok nejrůznějším způsobem. K nejdůležitějším parametrům servopřevodovky proto patří převodový poměr i: Udává poměr mezi vstupními otáčkami (strana motoru) a výstupními otáčkami (strana zařízení). Zpracování s nízkou vůlí a optimalizované ozubení zajišťují, že jsou servopřevodovky schopny přijímat vyšší radiální síly než standardní převodovky a při vysokých otáčkách přenášet vysoké momenty zrychlení.

Jaké typy servopřevodovek existují?

V průmyslové pohonné technice se používají především servopřevodovky ve formě koaxiálních převodovek / planetových převodovek resp. úhlových převodovek / kuželových převodovek. .

  • Planetové servopřevodovky přenášejí silový tok vždy koaxiálně. V jejich středu se nachází centrální kolo, které se otáčí ve směru otáčení a s otáčkami motoru. Kolem tohoto centrálního kola obíhají tři nebo více planetových kol, která přenášejí přijatou sílu na vnější korunové kolo na straně výstupu. Díky tomuto typu konstrukce se hnací a výstupní hřídel pohybují stejným směrem, to znamená: mají stejný směr otáčení.
  • Na rozdíl od toho usměrňuje ozubení v kuželové servopřevodovce silový tok v pravém úhlu. Hnací a výstupní hřídel jsou tak vzájemně svisle a směr otáčení je opačný.

Servopřevodovky s nízkou vůlí ze stavebnicového systému

Vynikajícími vlastnostmi převodových servomotorů jsou bez pochybysíla, dynamika a přesnost. Využijte náš stavebnicový systém a přesvědčte se sami o rozmanitých kombinacích převodovky a motoru v segmentu servopřevodovek: Nakombinujte například naše planetové servopřevodovky PS.F / PS.C se synchronními servomotory CMP..,synchronními servomotory typu DRL.. nebo třífázovými motory DR... Nebo se místo toho rozhodněte pro variantu s našimi kuželovými servopřevodovkami BS.F.

Se společností SEW-EURODRIVE zrealizujete ideální převodový motor, který přesně odráží pohon, který potřebujete pro svou aplikaci a své požadavky.

  • Planetové servopřevodovky našich konstrukčních řad PS.F.. a PS.C.. s nízkou vůlí spojují vysokou přesnost s vysokou hustotou výkonu a vyznačují se maximálně kompaktní konstrukcí. Ta umožňuje obzvlášť prostorově úsporné použití.
  • Na údržbu nenáročné kuželové servopřevodovky konstrukční řady BS.F se vyznačují především svou dlouhou životností a flexibilitou. Další výhoda: jejich vůle v krutu zůstává konstantní po celou životnost převodovky.
Ke kontaktnímu formuláři

Jsme tu pro Vás!

Máte konkrétní dotaz a chtěli byste od nás poradit? Pošlete nám zprávu se svými dotazy.

Kontaktujte nás
Kontakt

Zadejte prosím své PSČ pro nalezení vhodné kontaktní osoby.

Poslední návštěva