Převodovky

Naše převodovky mají flexibilní využití. Ať už jako speciální zákaznické řešení nebo standardní aplikace. Zvolte si svou převodovku z bohatého výběru. Správná konstrukční velikost, výkon, převodový poměr, správný krouticí moment, design a povrch. Na míru požadavkům Vaší aplikace a Vaší oblasti použití.

Co je převodovka?

Převodovka je nutná k tomu, aby se krouticí moment a otáčky předřazeného elektromotoru přeměnily tak, aby splňovaly požadavky aplikace na pohonnou techniku. Z tohoto důvodu je převodovka centrálním konstrukčním prvkem převodového motoru.

Jak funguje převodovka?

V závislosti na druhu konstrukce, velikosti a převodových stupních převádí převodovka otáčky motoru na pomalejší nebo rychlejší rychlost. Výsledný poměr otáček i mezi vstupními otáčkami a výstupními otáčkami je proto jedním z nejdůležitějších parametrů převodovky. Jak silná převodovka je a jaké zátěže dokáže přepravovat, závisí na maximálním krouticím momentu, měřeném fyzikální jednotkou newtonmetr [Nm].

Jaké druhy převodovek existují?

Převodovky se liší tím, jakým způsobem přenášejí silový tok; a z toho vyplývají tři základní konstrukční typy: převodovky s paralelním hřídelem, úhlové převodovky a planetové převodovky.

U převodovek s paralelním hřídelem a planetových převodovek leží vstupní a výstupní hřídel v jednom směru (v jedné rovině). Přenos síly je tedy přímočarý. Převodovky s paralelním hřídelem existují v provedení jako čelní převodovky nebo ploché převodovky.

Zvláštní formu představují planetové převodovky . U těch probíhá přenos síly koaxiálně. Otáčky a krouticí moment vstupního hřídele - centrálního kola - se při tom přenášejí a přeměňují přes tři nebo více rotující planetová kola na vnější korunové kolo (výstupní strana). Zvláštnost: Hnací hřídel a výstupní hřídel se tím pohybují shodným směrem. V kombinaci se servomotorem nabízejí planetové převodové servomotory mimořádně vysokou dynamiku a přesnost.

U úhlových převodovek jsou hnací a výstupní hřídel naopak vzájemně svisle - s tím následkem, že je silový tok směrován kolmo. Úhlové převodovky známe ve třech konstrukčních provedeních. Patří sem kuželová převodovka, šneková převodovka a, exkluzivně od společnosti SEW-EURODRIVE, úhlová převodovka SPIROPLAN®.

Naše nabídka: Pro každou aplikaci vhodnou převodovku ze stavebnice

Prostřednictvím portfolia všech běžných druhů převodovek a velkého počtu konstrukčních velikostí Vám společnost SEW-EURODRIVE nabízí komplexní, modulární stavebnici převodovek. Ve spojení s naší stavebnicí motorů a dalšími komponenty vzniká možnost milionů kombinací.. Díky tomu naleznete téměř pro všechny myslitelné aplikace převodový motor dokonale šitý na míru Vašim požadavkům - bez ohledu na to, zda si vyberete naši standardní převodovku, servopřevodovku, převodovku z nerezové oceli nebo převodovku do výbušného prostředí.

Standardní převodovky

Servopřevodovky

Vaše aplikace vyžaduje silnou dynamiku a vysokou přesnost? Pak jsou nejlepší volbou naše servopřevodovky: I v tomto případě můžete díky našemu stavebnicovému systému kombinovat mnoho převodovek a motorů SEW, abyste získali převodový servomotor šitý na míru. Naše nabídka:

Převodovky z nerezové oceli

Převodovky z nerezové oceli
Převodovky z nerezové oceli

V hygienických prostorách nápojového a potravinářského průmyslu náročných na čištění přicházejí převodovky často do kontaktu s agresivními kyselinami a louhy. Naše převodovky z nerezové oceli jsou robustní, mají dlouhou životnost, jsou nenáročné na údržbu a jsou speciálně navrženy pro tyto případy použití. Kvalitní nerezová skříň s povrchem optimalizovaným pro čištění činí tuto převodovku odolnou proti chemikáliím a znečištění.

Převodovky do výbušného prostředí

Jestliže jsou zařízení a stroje kvůli způsobu výroby vystaveny prostředí se směsmi vzduchu a plynu nebo vzduchu a prachu , platí kvůli ohrožení nejpřísnější světové směrnice na ochranu před výbuchem. Samozřejmě sem spadá i příslušná pohonná technika. Z tohoto důvodu nabízíme většinu našich standardních převodovek a servopřevodovek i v nevýbušném provedení – v souladu s nejdůležitějšími směrnicemi a normami pro světový trh, od směrnice ATEX přes IECEx až po HazLoc-NA®.

Ke kontaktnímu formuláři

Jsme tu pro Vás!

Máte konkrétní dotaz a chtěli byste od nás poradit? Pošlete nám zprávu se svými dotazy.

Kontaktujte nás
Kontakt

Zadejte prosím své PSČ pro nalezení vhodné kontaktní osoby.

Corporate Newsletter
 Corporate Newsletter

Corporate Newsletter

Objednejte si nyní náš Corporate Newsletter.

Poslední návštěva