Využití ve firmě Coca-Cola HBC Austria

 • Přepravní linka se systémem MOVIGEAR® ve firmě Coca-Cola HBC Austria GmbH

  Vyšší produktivita a efektivita při přepravě lahví a obalů

  Se 40 mechatronickými pohony MOVIGEAR® redukuje vídeňská stáčírna náklady na energii. Díky technologii SNI navíc snižuje i náklady na instalaci.

Snížení emisí CO2 a redukce nákladů na energii jsou pro výrobce limonád jednou z priorit. Při přepravě PET lahví a obalů dosahují pohonné systémy MOVIGEAR® nečekaně vysokou energetickou účinnost.

Společnost Coca-Cola HBC Austria GmbH snížila díky pohonům MOVIGEAR® spotřebu energie o 75 %

Zvýšení udržitelnosti a výrazné snížení emisí CO2ve výrobě jsou pro koncern Coca-Cola stěžejními body firemní politiky. Výrobní provozy a stáčírny po celém světě považují za povinnost tento klimatický cíl dosáhnout. Rovněž společnost Coca-Cola HBC Austria GmbH v rakouském hlavním městě Vídni se tomuto požadavku postavila a modernizuje svá zařízení.

S příslibem ušetřit díky inovativní mechatronice u pohonné techniky až 50 % energie získala společnost SEW-EURODRIVE na konci roku 2009 zakázku na modernizaci přepravní linky 2a. V úseku od smršťovacího balicího zařízení až po paletizátor zpracovává linka PET lahve o objemu 0,5 až 2,5 litrů.

Podle našeho zákazníka byla jeho očekávání překonána: Díky důslednému použití naší energeticky účinné mechatronické technologie pohonu a dalším opatřením klesla spotřeba energie přepravní linky o 75 %.

Důkaz poskytují doprovodná měření společnosti Wien Energie GmbH. Dodavatel elektrické energie je od počátku zapojen do kompletní renovace podrobnými výpočty spotřeby energie. Nezávisle naměřené výsledky hovoří samy za sebe:

 • Celková úspora energie cca 75 % v porovnání s předchozí pohonnou a řídicí technikou
 • Snížení CO2asi o 41.000 kg / rok (v porovnání s pozitivní bilancí CO2v Rakousku vztaženou na Evropu)

Nejlepší možná energetická účinnost a nenáročná instalace snižují náklady

Díky použití pohonných systémů MOVIGEAR®společnost Coca-Cola HBC podstatně snížila své provozní náklady. Důvodem není pouze vynikající úspora energie kolem 75 %. Ke snížení nákladů přispívá i napájení a komunikace prostřednictvím technologie SNI (Single Line Network Installation).

Technologie SNI umožňuje napájení a přenos energie jediným stíněným kabelem. Provozovatel zařízení tak redukuje počet potřebných komponentů a podstatně snižuje své náklady při instalaci.

Kompletní přestavba pohonné techniky za pouhé 3 dny

Montážní tým si vedl na stáčecí lince na jedničku. Technici zvládli mechanickou přestavbu zařízení během prodlouženého víkendu, když začali v pátek ráno a skončili v neděli večer. Během této krátké doby odstranili staré pohony včetně kabeláže, namontovali mechanicky nové pohony, provedli jejich elektrickou instalaci a uvedli je do provozu. Už v pondělí ráno se mohla výroba ve firmě Coca-Cola HBC opět spustit.

Amortizace investice během prvního roku

Díky tomuto výraznému příspěvku ke snížení celkových a provozních nákladů se investice do modernizace zařízení stáčírně amortizovala za méně než jeden rok. Tento v každém ohledu nejlepší možný výsledek a další výhody umožňuje:

 • 40 jednotek MOVIGEAR®s třídou energetické účinnosti IE4 s technologií SNI (Single Line Network Installation)
 • Podpůrná opatření v řízení, např. optimalizace otáček a vylepšené odpojování při nahromadění výrobků díky integrované sběrnici PROFIBUS
 • Princip SNI (Single Line Network Installation): pouze jeden kabel pro přenos energie a informací
 • Zjednodušené projektování a konstrukce zařízení díky nižšímu počtu potřebných komponentů
 • Vysoký stupeň krytí
 • Prověřená odolnost vůči běžným čisticím prostředkům
 • Hygienický design povrchu pro aplikace v hygienickém prostředí
 • Žádné víření vzduchu, nečistot nebo bakterií
75% úspora energie díky systému MOVIGEAR® s technologií SNI

Požadavek zákazníka

Při modernizaci přepravní linky byly hlavními cíli snížení energie a redukce CO2.

Naše řešení

Díky nové mechatronické pohonné technice MOVIGEAR®a technologii SNI dokázala společnost Coca-Cola HBC stanovený cíl výrazně překonat: se 75% úsporou energie se investice amortizovala za pouhý jeden rok.

Citát: Erwin Langela, Supply Chain Director ve společnosti Coca-Cola HBC Austria GmbH, 2010

Použití systému MOVIGEAR®

Tady ve Vídni jsme hledali velmi mnoho způsobů, jak snížit takzvanou uhlíkovou stopu. Dnes mohu říci, že jsme s touto technologií dosáhli úsporu energie 75 %. ...

Otevřít

Citát: Albert Dechant, Energeticky efektivní řešení, Wien Energie GmbH

Výsledkem dlouhodobého měření je 75-procentní úspora nákladů na energii

Prokázali jsme, že na této stáčecí lince PET lahví se po přestavbě dosáhla úspora nákladů na energii 75 procent...

Otevřít
Kontakt
Navázání kontaktu k referenci Coca-Cola

Jsme tu pro Vás!

Máte konkrétní aplikaci a chtěli byste od nás poradit? Pošlete nám zprávu se svými dotazy.

Poslat dotaz
Kontakt

Zadejte prosím své PSČ pro nalezení vhodné kontaktní osoby.

Poslední návštěva