Energeticky úsporné řešení - Dodávky čerstvého vzduchu

  • Energeticky úsporné řešení - Přívod čerstvého vzduchu do budovy

    Dodávky čerstvého vzduchu

    Energeticky úsporné řešení pro přívod čerstvého vzduchu

Potenciál úspor = až 16 %

Řešení effiDRIVE®s energeticky úsporným motorem a frekvenčním měničem MOVITRAC®B umožňuje celkovou úsporu 218 500 € za pouhých 5 let provozu. V tomto výpočtu ještě není zahrnuta dodatečná úspora energie díky neustálému přizpůsobování pracovního procesu a tudíž otáček skutečné potřebě.

Vaše výhody při použití frekvenčních měničů MOVITRAC® B a energeticky úsporných motorů DRE..

Přizpůsobení procesů a otáček = snížení výstupních otáček

Energeticky efektivní přizpůsobení Vašim pracovním procesům pomocí plynulé regulace otáček a krouticího momentu významně sníží Vaši potřebu výkonu.

Zvyšte účinnost motoru!

Energeticky úsporné motory DRE.. (IE2 = High Efficiency) a DRN.. (IE3 = Premium Efficiency) sníží v porovnání se standardními motory Váš ztrátový výkon až o 40 %. Využijte energeticky úspornou funkci MOVITRAC®B s dynamickým přizpůsobením magnetizačního proudu. Tím v rozsahu částečného zatížení dosáhnete toho, že motor bude v každém bodu provozu pracovat s optimální účinností.

Snižte svou celkovou spotřebu energie!

Ušetřete ročně 95 000 € na nákladech za energii pomocí vysoce účinných, energeticky úsporných motorů DRE.. (IE2= High Efficiency) v kombinaci s frekvenčním měničem MOVITRAC®B. Po přestavbě systému na přívod vzduchu do budovy to povede ke snížení celkové spotřeby energie přes 16 %. A co víc: Ve výpočtu ještě není zahrnuta dodatečná úspora energie díky neustálému přizpůsobování pracovního procesu a otáček skutečné potřebě.

Měřitelný úspěch energeticky úsporného řešení effiDRIVE®

Zavřít tabulku
Porovnání Standardní varianta Řešení effiDRIVE®
Komponenty pro projekt s 96 ventilátory Asynchronní motory s přepínáním pólů a úprava ventilátorů Regulované energeticky úsporné motory DRE180 M4 a frekvenční měniče MOVITRAC®B s funkcí úspory energie
Investice 0 % (již instalováno) 100 %
Náklady na energii / rok* 675 000 € 580 000 €
Spotřeba energie 116 % 100 %
Doba návratnosti   cca 2,7 let
Úspora CO2/ rok  720 t
  1. * Základ pro výpočet: 7 200 provozních hodin/rok x 0,084 €/kWh x výkon zařízení
Na této stránce jsme pro Vás uložili tabulku