RSS Feed

Zemřel Rainer Blickle

07.03.21

Skupina SEW hluboce lituje ohlášení skutečnosti, že v sobotu 6. března 2021 po krátké nemoci zemřel pan Rainer Blickle.

Rainer Blickle se narodil 16. července 1947 v německém Heidelbergu a vyrůstal v sídle společnosti Süddeutsche Elektromotorenwerke na ulici Durlacher v Bruchsalu. Vystudoval architekturu a strojní inženýrství. V roce 1975 se v zájmu společnosti SEW-EURODRIVE přestěhoval do Brazílie a začal ustavovat výrobní závod společnosti SEW do Brasil v Guarulhos S.P. Poté, co zemřel jeho otec Ernst Blickle, se v roce 1987 vrátil do Německa. Zde působil ve funkci řídícího partnera skupiny SEW až do svého odchodu do penze v roce 2013.

Během tohoto období dohlížel mimo jiné na vybudování výroby elektroniky, Inovačního centra Ernsta Blickleho (EBIC), DriveAcademy®, závodu na velké převodovky v Bruchsalu a mnoha dalších závodů po celém světě. Pod jeho dohledem zvedla společnost prodej ze 409 milionů DM (1982) na více než 2,5 miliardy (2013). Zatímco v roce 1987 měla společnost SEW-EURODRIVE pouze 4 648 zaměstnanců, v roce 2013 již celkový počet zaměstnanců byl 15 500.

Rainer Blickle byl oceněn Spolkovým křížem za zásluhy 1. třídy Spolkové republiky Německo. Byl viceprezidentem průmyslové a obchodní komory v Karslruhe a byl členem správní rady německého svazu elektrotechnického a elektronického průmyslu ve Frankfurtu. Byl také členem správní rady společnosti Südwestmetall ve spolkové zemi Baden-Württemberg, předsedou správní rady společnosti Südwestmetall – regionální skupiny Karlsruhe, předsedou správní rady nadace SEW-EURODRIVE a věnoval se také několika společenským a kulturním institucím. Mimo jiné podporoval zejména mladé lidi; např. inicioval vznik vzdělávací nadace v Bruchsalu, která podporovala vzdělávání ve školách, vědu a výzkum.

Čestný občan měst Bruchsau a Graben-Neudorf bude chybět nám i regionu.

Vyjadřujeme nejhlubší lítost a upřímnou soustrast rodině pana Rainera Blickleho.