Řešení pohonné techniky pro firmu SMC

  • Reaktory firmy SMC s průmyslovými převodovkami SEW-EURODRIVE

    Spolehlivé a výkonné - průmyslové převodovky ve výrobě latexu

    Firma SMC sází u pohonné jednotky míchacího zařízení v reaktoru na robustní a výkonnou průmyslovou převodovku konstrukční řady X.

Syntetický latex je výrobek, jehož poptávka kolísá. Aby bylo možné lépe uzpůsobovat množství a druh aktuální poptávce na trhu, staví italská firma SMC flexibilní zařízení se spolehlivou pohonnou technikou.

Firma SMC sází na pohony míchacích zařízení a zkušenosti společnosti SEW-EURODRIVE

Firma SMC z města Spresiano (provincie Treviso) je dodavatelem výrobních zařízení s celosvětovou působností. Nabízí výrobu a příslušné služby v oblasti technického poradenství a plánování. K jejím zákazníkům patří přední společnosti z chemického, farmaceutického a potravinářského průmyslu, stejně jako firmy zabývající se likvidací a recyklací odpadu. Speciální know-how si firma SMC vypracovala při výrobě zařízení, která maximalizují úroveň produktivity - s minimálními náklady na kapitál, energii, údržbu a prostoje. Mimořádná péče o detaily, nová procesní řešení a schopnost nabízet řešení pro jakýkoli požadavek činí z této společnosti kompetentního a spolehlivého partnera.

Tyto výzvy vyžadují výběr spolehlivého dodavatele pohonné techniky. SEW-EURODRIVE pomáhá firmě SMC při realizaci náročných projektů již 35 let. Základ této spolupráce tvoří společný princip, podle nějž je zákazník na prvním místě: Zkušení obchodníci a technici společně se zákazníkem analyzují jeho požadavky, zjistí charakteristiky výroby a předloží návrhy řešení šité na míru. Společnost SEW-EURODRIVE jako firma s celosvětovou působností může navíc nabídnout rychlý a komplexní zákaznický servis.

Míchací zařízení na syntetický latex: Hnací silou je konstrukční řada převodovek X

Reaktor vykazuje impozantní čísla: vnitřní objem110 metrů krychlových, výrobní kapacita90 metrů krychlovýchza jeden cyklus, vnitřní průměr 3,80 metrů, výška 10,30 metrů a celková hmotnost činí 79 tun. Každý reaktor je vybaven míchadlem podle přání zákazníka. Protože má míchací zařízení při takových rozměrech a požadavcích mimořádný význam, padla volba na průmyslovou převodovku robustní konstrukční řady XSEW-EURODRIVE. U zde použitých průmyslových převodovek se při výrobě ozubených kol, tepelném a mechanickém zpracování stejně jako při výrobě robustní převodovky použily nejmodernější technologie. Kvůli vysokým axiálním silám, podmínkám prostředí, nebezpečné zóně a speciálním přáním zákazníka vybavila společnostSEW-EURODRIVEpřevodovky konstrukční řady X (velikost 210) s vertikálním typem konstrukce a redukčním převodem 44:1. Vytvářejí jmenovitý moment 90 000 Nm.

Výkonné a bezpečné míchání se speciálními úpravami

Průmyslová převodovka konstrukční řady Xjsou vhodné pro těžké aplikace a používají se v typických výrobních procesech. Robustní a univerzální konstrukční řada převodovek se díky jemnému odstupňování krouticího momentu optimálně přizpůsobí podmínkám dané aplikace. Univerzální stavebnicový systém nastavuje měřítka, co se týče dostupnosti, a nabízí velmi široké možnosti uplatnění. Příslušenství a speciální vybavení pohonu míchacího zařízení zaručují funkčnost a spolehlivost přenosu energie pro provoz v prostředí ohroženém výbuchem. Pohon patří do skupiny II, kategorie 2, podle směrnice 94/9/ES, která je obecně známá pod názvem ATEX.

Pro použití a provoz v reaktoru byly na průmyslové převodovce provedeny tyto úpravy:

  • Vytvoření speciální příruby pro připojení a speciálního hnacího hřídele
  • Použití zesíleného uložení, které je vhodné pro použitá zatížení
  • Přizpůsobení ustanovením směrnice 94/9/ES:
Průmyslové převodovky vytvářejí jmenovitý moment 90 000 Nm

Požadavek zákazníka

Při výrobě tohoto reaktoru s jeho impozantními čísly a potřebným velkým výkonem bylo pro firmu SMC důležité, aby použitá převodovka těmto požadavkům vyhověla ve všech ohledech. Kromě toho musí být v případě nutnosti zabezpečen rychlý a účinný servis.

Naše řešení

Díky naší průmyslové převodovce konstrukční řady X nenáročné na údržbu a našemu dlouholetému know-how v pohonné technice, jsme vyvinuli vhodné a výkonné řešení pohonu. Jako firma s globální působností nabízíme i komplexní zákaznický servis.

Kontakt
Navázání kontaktu k referenci Firma SMC

Jsme tu pro Vás!

Máte konkrétní aplikaci a chtěli byste od nás poradit? Pošlete nám zprávu se svými dotazy.

Poslat dotaz
Kontakt

Zadejte prosím své PSČ pro nalezení vhodné kontaktní osoby.

Poslední návštěva