Optimální řešení pohonu na letišti Gatwick v Londýně

 • Systém přepravy zavazadel s pohony MOVIGEAR® na letišti Gatwick v Londýně

  „Best Practice“ na téma udržitelnost a úspora energie

  S více než 1 500 mechatronickými pohony MOVIGEAR® snižuje londýnské letiště náklady na energii. Optimální řešení pohonu pro udržitelnou budoucnost.

Londýnské letiště Gatwick zaznamenává neustále rostoucí počty cestujících. Aby je bylo možné zvládnout, byly rozšířeny stávající systémy přepravy zavazadel na severním a jižním terminálu.

Londýnské letiště Gatwick snižuje s pohony MOVIGEAR® spotřebu energie

V rámci investičního programu v hodnotě asi 1 miliardy liber rozšířilo londýnské letiště Gatwick svá zařízení na přepravu zavazadel. Kvůli rostoucímu počtu cestujících chtělo letiště Gatwick zvýšit kapacitu systémů přepravy zavazadel na více než 24 milionů cestujících ročně (v současnosti se ročně přepraví více než 30 milionů pasažérů). Pro letiště Gatwick při tom nebyla důležitá pouze spolehlivá funkce systémů na přepravu zavazadel.

Jeho snahou byly i úspory energie, redukce variant a snížení nákladů na instalaci a uvedení do provozu. To se podařilo použitím našeho mechatronického pohonného systému MOVIGEAR®.

Energetická účinnost díky MOVIGEAR®

Vysoce účinný pohon MOVIGEAR®tvoří motor, převodovka a elektronika ve velmi kompaktním mechatronickém celku. Díky své charakteristické odolnosti proti přetížení je optimálně uzpůsoben speciálním požadavkům v přepravě zavazadel na letištích a umožňuje tak redukci počtu používaných variant, výrazné snížení instalovaného výkonu a při tom úsporu energie. Výhody technologie MOVIGEAR®spočívají především v extrémně vysoké účinnosti IE4 (Super Premium Efficiency) motoru, čímž se jedná o energeticky úsporné a tudíž udržitelné řešení pohonu. Tyto výhody ocenilo i letiště Gatwick v Londýně a proto si v červenci 2010 zvolilo společnost SEW-EURODRIVE jako výrobce inovativních technologií pohonu, aby se ujala přestavby severního a jižního terminálu.

V současnosti zajišťuje více než 1 500 pohonů bezproblémové a spolehlivé fungování zařízení. Letiště Gatwick již ale plánuje zvýšit počet našich pohonů MOVIGEAR®na více než 2 000 kusů. Důvodem jsou tyto vlastnosti a výhody pohonů MOVIGEAR®:

 • Úspora energie
 • Redukce variant na 7 použitých konfigurací pohonu
 • Snížení instalovaného výkonu
 • Snížení nákladů na instalaci a uvedení do provozu
 • Ovládání přes AS rozhraní v3.0 se servisním spínačem na každý pohon
 • Rychlý a snadný přístup ke všem provozním parametrům
 • Násuvné provedení umožňuje rychlou výměnu
 • Dva signály snímačů pro světelné závory a čidla přetržení pásu jsou přenášeny na řídicí jednotku přes AS rozhraní pohonu
30 - 50% úspora energie díky systému MOVIGEAR®

Požadavek zákazníka

Při modernizaci systému přepravy zavazadel bylo pro londýnské letiště Gatwick důležité instalovat spolehlivé a výkonné pohony. Nejdůležitější kritéria byla následně absolutní spolehlivost, energetická účinnost a snížení různorodosti variant.

Naše řešení

Díky naší vysoce účinné mechatronické technice s pohony MOVIGEAR®dokázalo letiště Gatwick v Londýně podstatně překonat stanovený cíl: s úsporou energie 30 - 50 % splňuje technologie MOVIGEAR®optimálně tato kritéria a používá se již i na dalších letištích po celém světě.

Citát: Alex Adams, vedoucí inženýr – zavazadlové systémy, letiště Gatwick

Instalace výkonných pohonů a energetická účinnost hlavními prioritami

Pro naše nové systémy přepravy zavazadel na letišti Gatwick bylo důležité instalovat spolehlivé a výkonné pohony. Naše nejdůležitější kritéria byla následně absolutní spolehlivost...

Otevřít
Kontakt
Navázání kontaktu k referenci Letiště Gatwick

Jsme tu pro Vás!

Máte konkrétní aplikaci a chtěli byste od nás poradit? Pošlete nám zprávu se svými dotazy.

Poslat dotaz
Kontakt

Zadejte prosím své PSČ pro nalezení vhodné kontaktní osoby.

Poslední návštěva